O F E R T A
 

Warning: include(kalkulator.php): failed to open stream: No such file or directory in /www/virtual/biuro-ms.itl.pl/htdocs/ewidencje_ksiegowe.html on line 120 Warning: include(): Failed opening 'kalkulator.php' for inclusion (include_path='.:/www/virtual/biuro-ms.itl.pl:/usr/share/pear') in /www/virtual/biuro-ms.itl.pl/htdocs/ewidencje_ksiegowe.html on line 120
 

INNE EWIDENCJE KSIĘGOWE

[ usługa dla niektórych podmiotów gospodarczych ]

Tą częścią segmentu usług objęte są wszystkie osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, które nie mają obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych, a które są opodatkowane podatkiem dochodowym na zasadach ogólnych, bądź w sposób zryczałtowany.
W ramach tego segmentu usług prowadzona jest:

  • podatkowa księga przychodów i rozchodów;
  • ewidencja sprzedaży dla podmiotów opodatkowanych ryczałtem ewidencjonowanym;
  • ewidencja zakupu i sprzedaży dla celów podatku od towarów i usług;
  • ewidencja środków trwałych i wyposażenia;
  • ewidencja przebiegu pojazdu.

Zakres usług obejmuje weryfikację formalną dokumentów księgowych, ich zapis w odpowiednich ewidencjach oraz sporządzanie zestawień z poszczególnych ewidencji. Na podstawie ewidencji podatkowych sporządzane są deklaracje na podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) oraz na podatek od towarów i usług (VAT). Istnieje możliwość sporządzania innych deklaracji podatkowych, jak deklaracji na podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC), czy podatek od nieruchomości. Można również zlecić sporządzanie list płac pracowników i obsługę ich ubezpieczeń społecznych (ZUS).

 

 

  Copyright 2000 - 2004 YaVi - Internet Designer : stworzone dla Biuro Rachunkowe "MS" 1994 - 2004